Wiki-tr:Gizlilik Politikası

Wiki-tr sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara


Wikitr hoşgeldiniz. Devam ederek aşağıdaki kuralları ve koşulları kabul ettiğinizi, örf, adet ve yasalara uygun hareket edeceğinizi, olursa daha sonradan üyelerin istekleri doğrultusunda ve oylama yoluyla belirlenecek diğer kuralları kabul etmiş olacağınızı, site yönetimi olarak gerekli görüldüğünde sizinle iletişime geçilebileceğini onaylamış olacaksınız. Bu sayılanlardan herhangi birini kabul etmiyorsanız, lütfen sitemizi kullanmaktan vazgeçin.

Burada bahsi geçen 'websitesi' 'sitemiz' 'biz' 'bizler' 'yönetim' vb. kavramlar bu internet sitesinin sahip/sahiplerini ya da sitenin işleyişinden sorumlu diğer kişileri ifade eder.

Bu sitenin kullanım şartları ek olarak şunlardır.: Site üzerinde ki içerik ve sayfaların kulanımı genel amaçlıdır. Herhangi bir uyarı olmaksızın değiştirilebilir. Herhangi bir amaç için bu siteyi kullanırken şunu bilmelisiniz ki içerik sağlayıcı 3. kişiler kendi içeriklerinden sorumludurlar. Sitenin kullanımından doğacak herhangi bir zarar için Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında ne geçerli ise o uygulanır. Site üzerinde ki herhangi bir bilginin ya da materyalin kullanımından kendiniz sorumlusunuz. Bu site tarafımızdan oluşturulan ya da özel izinlerle koruma altına alınmış içeriklerden oluşabilir. Sitenin yetkisiz olarak kullanılması neticesinde doğacak her türlü kanuni yükümlülük için kanunlara uygun hareket edilir, gerekirse suç duyurusunda bulunulabilir. Site bünyesinde başka sitelere bağlantılar bulunabilir, bu bağlantıların içeriği sitemizle alakalı olmayıp, her site kendi içeriğinden sorumludur.. Site bünyesine yasadışı materyaller eklemeyeceğinize garanti verir ve böyle bir şey yapanlar olduğunda site ile iletişime geçerseniz sevineceğimizi de söylemekten ayrı bir mutluluk duyar sizlere minnettar kalırız.

wikitr.org, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir. wikitr.org veri tabanında saklanmaktadır

wikitr.org, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.

Kullanıcı bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

Kullanıcı sisteme girdiği tüm bilgilere sadece kullanıcı ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Kullanıcı değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Kullanıcılar (FSEK ) Kanun uyarınca hertürlü içeriği girmekte serbesttir. Yasal Uyarı: Bu sitedeki ilaclarla ilgili olan kategorideki bilgiler bu ilacı veya başka herhangi bir ilacı olup olmadığına karar vermek için kullanılmamalıdır. Sadece sağlık kuruluşuları sizin için doğru olan ilaçlar hakkında karar verebilir. Bu bilgilerden yola cıkarak gerçekleştirilecek eylemlerden bu site sorumlu tutulamaz. İlaçlar hakkında genel bilgiler sadece kısa bir özetidir. İlaçlar için geçerli olabilir olası kullanımları, yön, uyarılar, önlemler, etkileşimleri, yan etkiler ya da riskler hakkında tüm bilgileri içermez. Bu bilgiler, belirli tıbbi tavsiye değildir ve sağlık kuruluşundan aldığınız bilgilerin yerine geçmez. Size uygun tedavi ve ilaçlar için en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.